Příběh The Bulldog™ začal v roce 1974, uprostřed okresu Red Light District v Amsterdamu.

Bulldog Logo

Když Henk de Vries dosáhnul 24 let, zdědil sexshop svého otce. Snažil se obsluhovat co nejlépe lidi, kteří k němu přišly s bizardními a podivnými požadavky, ale byl velmi brzo otrávený z nechutných požadavků. Jednoho dne už měl všeho opravdu dost a jeho inventář ze sexshopu zahodil do kanálu. Fenka jménem Joris, skvělá lokace v centru Amsterdamu, progresivní nápady a výjímečná intuice dali dohromady vytvořit místo, kde jsou všichni vítáni. Místo, kde si můžeš užívat vyjímečnost, tedy synonymum pro The Bulldog Coffeeshop. V tehdejší době byl opravdu inspirován jeho fenkou, buldokem jménem Joris a tak pomalu ale jistě vznikl koncept obývacího pokoje pro všechny návštěvníky.

Když Henk otevřel The Bulldog Coffeeshop (první nalezený, Nr90), byl to prostě jen suterén s pár taburetkama. Vypadalo to prostě jako obývák, lidé seděli na taburetkách, povídali si, pili, hráli karetní hry. Zezačátku byl obchod navštěvován převážně obyvateli okresu Red Light. "Coffeeshop" The Bulldog je vlastně první obchod s kafem co tu byl. Tim je míňeno, že zařízení "Coffeeshopu" jak ho známe dnes v Amsterdamu a nejen tam, byl opravdu vymyšlený Henkem. Ale proč se toto zařízení jmenuje "Coffeeshop" když kafe není to, pro co tam návštevníci přicházejí? Henk de Vries nám odpověděl takto: „Chtěl jsem udělat propojení s Coffeehousem, v mých představách to byl společný obývací pokoj pro sousední obyvatele. V tu stejnou chvíli jsem chtěl mezinárodní charakter pro toto místo a takhle vzniklo zařízení Coffeeshopu The Bulldog™ jak ho známe dnes.“

Právě teď, o 40 let později, je The Bulldog™ nesmírně rozšířen a známý. Značka The Bulldog™ se ukázala jako výjimečně úspěšná. Mnoho následovníků jeho nápad převzaly a tak je dnes pojem Coffeeshop více než známý po celém světě. Za ty roky se The Bulldog™ stal univerzální společností a značka získala na vážnosti. Kromě Coffeeshopu jsou v Amsterdamu taky 2 kavárny, 3 obchody se suvenýrama a jediný 5-ti hvězdičkový hostel na Světě. Dále máme hotel Silver Star v Kanadě a velmi luxusní letovisko v Bali. The Bulldog™ má 4 různá odvětví: Smoke purps (Kuřácké potřeby), seeds (semínka), Iced coffe (ledová káva) a Merchandise (zboží)

Zdroj: The Bulldog Times 17.12.2016